Części samochodowe

Usterki i awarie wykrywane przy zakupie aut używanych

Samochody służą ludziom już od ponad wieku, ale chociaż są ciągle udoskonalane, to jako maszyny mogą ulegać różnorakim awariom. Czasami jest to drobna usterka, a czasami poważniejszy problem, z który czytaj więcej »

pompa ciepła cwu

Podgrzewanie wody

Każdy, kto ma swój dom zdaje sobie sprawę z tego, że podgrzewanie wody jest kłopotliwe, ale i kosztowne. W okresie zimowym, kiedy palimy w piecu to nie ma problemu żeby przy okazji grzać wodę. Koszty czytaj więcej »

kolektory słoneczne Kraków

Najlepszy kolektor

Warto inwestować swoje pieniądze w kolektory słoneczne. To darmowa energia, która szybko zacznie nam się zwracać. Coraz więcej osób instaluje (bardzo fajne wizualizacje https://marengo-architektura.co czytaj więcej »

tAśMA pakowa VIBAC

Taśma klejąca

W Polsce wiele firm pakuje swój towar i wysyła albo rozwozi do klientów. Opakowania muszą być bardzo dobrze zabezpieczone i dlatego ma tak szerokie zastosowanie. Na rynku nie znajdziemy lepszej taś czytaj więcej »

wycena śRODKA trwałego

Kompleksowe propozycje finansowe

Teraz każdy inwestor może skorzystać z bardzo opłaca równych możliwości finansowania swojego biznesu. Nie chodzi oczywiście o pozyskanie kredytu albo jakieś pożyczki. Musimy się zastanowić np. nad ty czytaj więcej »

adwokat krosno

Wszystko o adwokatach

Jeśli szukamy jakichkolwiek informacji o adwokatach to na pewno znajdziemy je przez Internet. Nie trzeba nigdzie chodzić i pytać. Dzisiaj , który chce się utrzymać na rynku i który chce mieć mnóstw czytaj więcej »

Klimatyzacja sZCZECIN

Profesjonalnie wykonana klimatyzacja

Większość osób musi zastanowić się nad tym jak wykonać klimatyzację? Jak się okazuje taka klimatyzacja jest dość popularna i lubiana wśród wielu osób i nie ma w tym nic dziwnego. Jak wiadomo nie od d czytaj więcej »

pozycjonowanie

Czym jest pozycjonowanie i jak działa?

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się nad tym jak wypromować własną firmę. I jak się okazuje większość z was po prostu stawia strony internetowe, które miały by na celu wypromować w czytaj więcej »

śNIADANIE dla ucznia

O odpowiednim śniadaniu dla ucznia

Jak widzicie, będziemy rozmawiać o odpowiednim śniadaniu dla ucznia. Odpowiednie śniadanie jest bardzo ważne. Śniadanie dla ucznia powinno być bardzo, ale to bardzo pożywne. Śniadanie dla ucznia powi czytaj więcej »

sprawy cywilne sZCZECIN

Wiedza związana ze sprawami cywilnymi

Jaka jest Państwa wiedza na temat spraw cywilnych? Muszę powiedzieć, że nie zadaję tego pytania przypadkowo. To pytanie jest przeze mnie zadawane absolutnie celowo. Jest związane z tym, że tekst doty czytaj więcej »

 

Usterki i awarie wykrywane przy zakupie aut używanych

części samochodowe

Samochody służą ludziom już od ponad wieku, ale chociaż są ciągle udoskonalane, to jako maszyny mogą ulegać różnorakim awariom. Czasami jest to drobna usterka, a czasami poważniejszy problem, z którym poradzić sobie może wyłącznie wykwalifikowany mechanik samochodowy. Jednakże nawet najmniejsza awaria będzie często wymagała postarania się o wymianę jakiejś części samochodowej. Szwankująca część auta to zmniejszenie bezpieczeństwa na drodze.

Usterki oraz wymiany okresowe części zamiennych

Usterka jest nierówna awarii auta. Z usterką można samochód użytkować, chociaż nie będzie to rozsądne, a z awariami najczęściej należy się udać do warsztatu samochodowego. Do najczęstszych usterek należą m.in.:

awarie oświetlenia – gdzie wystarczy podjechać pod sklep motoryzacyjny i poprosić o żarówkę wraz z jej wymianą;

urwane albo źle ustawione lusterka;

zużyte klocki hamulcowe – jeżeli bardzo, nie wróży to bezpiecznej jazdy;

zużyte opony i/lub źle ustawiona zbieżność kół;

niedziałające sprawnie wycieraczki.

Ponadto nie tyle ze względu na usterki do sklepu z częściami zamiennymi możemy się wybrać po różnorakie płyny ustrojowe auta, a także po filtry np. powietrza. I jakkolwiek tego rodzaju wymiany są standardem, to kumulacja usterek może zirytować. Kiedy ona występuje? Otóż oczywiście najczęściej po zakupie auta z drugiej ręki. Bardzo rzadko się zdarza, aby sprzedający wieloletnie auto przygotował je do sprzedaży idealnie. Niestety, ale zwykle różnorakie usterki są jedynie zatuszowane, przy czym tuszowane są również poważniejsze problemy, które mogą nabywcę takiego samochodu kosztować krocie. https://superparts.pl/ Części samochodowe niestety kosztują, szczególnie wówczas, gdy do wymiany są całe zestawy lub układy.

Poważniejsze wady w autach używanych

Nieuczciwi handlarze autami używanymi potrafią ukryć wiele poważniejszych mankamentów samochodu, narażając tym samym kupującego na poniesienie dodatkowych, często wysokich kosztów napraw. Niektóre z tych wad nie powodują zagrożenia zdrowia i życia, a inne przeciwnie. Do zakupu jakich części samochodowych może być zmuszony nabywający używane auto od nieuczciwego handlarza:

obecnie sprzedawane auta mają mnóstwo elektroniki i przeważnie w standardzie klimatyzację. Problem jednak w tym, że ta elektronika dosyć często ulega awariom. Niesprawna klimatyzacja należy do tego typu usterek, które nie mają większego wpływu na bezpieczeństwo jazdy, ale na komfort już tak. Tymczasem taką awarię dość łatwo ukryć, ponieważ nie zawsze działająca klimatyzacja jest w pełni sprawna. Może się samoczynnie wyłączać, blokować albo ma niesprawną regulację temperatury.

dobre części samochodowe

Mogła również nigdy nie być czyszczona, ale chociaż w tym wypadku wystarczy wymienić filtr, to bywają sytuacje, że rachunek za naprawę wyniesie kilka tysięcy złotych;

inną usterką z tego typu jest niesprawna nawigacja, czy radioodtwarzacz. To akurat można sprawdzić dość łatwo i przynajmniej postarać się o obniżenie kosztu zakupu auta;

warto przyjrzeć się również szybom, nawet mikropęknięcie mogą spowodować konsekwencje w postaci konieczności wymiany szyby;

nie w pełni sprawne wspomaganie kierownicy to już większy kaliber, który może zamęczyć kierowcę, a ponadto jest groźne na drodze. Niewprawny kierowca może nie dostrzec podczas jazdy próbnej symptomów zużycia wspomagania układu kierowniczego i będzie miał kłopot. W starszych modelach występuje pompa hydrauliczna i jest to wydatek, ale nie druzgocący, w nowszych części samochodowe do wspomagania kierownicy to już kosztowne systemy hydrauliczne;

do bardzo groźnych usterek należy zaliczyć niesprawny ABS, a taką usterkę ukryć łatwo przy ładnej pogodzie. Tego typu usterka najczęściej występuje, gdy popsują się czujniki przy kołach i wymiana ich droga nie jest. Natomiast awaria sterownika kosztuje kilka tysięcy złotych w autoryzowanym serwisie.

To tylko niektóre usterki i awarie, z jakimi powinien się liczyć nabywca używanego samochodu. Występują jeszcze awarie i zużycia dwumasy, turbosprężarki, czy całych układów przeniesienia napędu lub układu napędowego. Niektóre są kosztowne mniej, inne bardziej, ale ważne jest, aby podczas ewentualnej naprawy korzystać z części samochodowych z zaufanego sklepu motoryzacyjnego.